Mesele Gençlik #2 – Orhun Ertürkmen

30 Aralık Cuma günü gerçekleşen Mesele Gençlik #2’de  İYİ Parti Gençlik Politikaları Koordinatörü ve Genel İdare Kurulu Üyesi Orhun Ertürkmen’i konuk ettik.

Orhun Ertürkmen ve Beril Eski

Neler Oldu?

Cezayir-İstanbul’daki etkinlikte öncelikle moderatör Beril Eski’nin sorularını yanıtlayan Orhun Ertürkmen, ardından katılımcıların kendisine yönelttiği soruları cevapladı. İYİ Parti olarak siyasette gençlerin önündeki engelleri kaldırmak için gereken adımları attıklarını belirten Ertürkmen, 2023 genel seçimlerinde İYİ Parti milletvekili listelerinde bunun fark edileceğini belirtti. Katılımcılar, muhalefet partileri ve iktidar arasındaki başörtüsüne anayasal güvence diyalogu üzerine gündeme gelen Anayasa değişikliği teklifine İYİ Parti’nin bakış açısına yönelik pek çok soru sordu. Ertürkmen bu değişiklik önerisinin siyasi saiklerle olduğunu ve bu yüzden teklife evet diyeceklerini belirterek, alınan kararın bağlayıcı olmadığını ve tavsiye niteliğinde olduğunu vurguladı.

Etkinliğin tamamını çok yakında Arayüz Kampanyası YouTube hesabı üzerinden izleyebilirsiniz. Mesele Gençlik #1’e ise linkten ulaşabilirsiniz.

Başa dön
Skip to content