İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Ziyaret Edildi

Arayüz Kampanyası ekibi üniversitelerin uzaktan eğitim süreçlerini incelemiş ve bu inceleme üzerine bir rapor yayınlamıştı. Kampanya ekibi rapor çalışmaları sırasında öğrencilerle mülakat yaparak tespit ettiği sorunları ve yeni döneme dair tavsiyelerini iletmek için rektörlük ziyaretlerine başladı.

Arayüz Kampanyası Rektör Ziyaretlerinde

Arayüz Kampanyası ekibinden Emir Yıldırım ve Ayşegül Uzun İstanbul Teknik Üniversitesi rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu’yu ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileriyle yapılan mülakatlar sonucunda, öğrencilerin ifade ettiği problemleri rektöre anlattılar.

Görüşmede ekip üyeleri, sınav güvenliğini sağlamak için kullanılan “Witwiser” uygulamasının kişisel verilere erişimi konusunda öğrencilerin endişelerinden bahsetti. Ardından bu tarz uygulamaların KVKK boyutundan bakarak öğrencilerin hakları üzerine konuştular. Rektör öğrencilerin mağdur olmasını istemediklerini ifade etti ve durumu iyileştirme çalışmalarından bahsetti.

Belirsizlikler, öğrenci ile idarenin iletişim sorunları da konuşuldu. Arayüz Kampanyası ekibi bu sorunların çözümü için tavsiyelerini anlattı ve çözüm önerileri üzerine tartıştılar. Üniversite idaresi ilgiyle dinledi ve dikkate alacaklarını ifade ettiler. Prof. Dr. İsmail Koyuncu Uzaktan eğitim bundan sonra hayatımızda olacak bir kavram o yüzden bu dönem artık uzaktan eğitimin belli bir standarta ulaşacağını bunun için gereken çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

Arayüz Kampanyası bu görüşmelerden sonra da sürecin takibinde olacaktır. Öğrencilerin şikayetlerinin devam edip etmediğini izlenecektir. Yaşadığınız olumlu veya olumsuz gelişmeleri veya değişmeyip devam eden sorunları kampanya ekibine iletebilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi ve daha birçok üniversitenin uzaktan eğitim süreçleri, öğrencilerin bakış açısıyla Arayüz Kampanyası’nın Uzaktan Eğitim Raporunda.

Üniversitelerin Uzaktan Eğitim Süreçlerinin Değerlendirmesi (2020)

Başa dön
Skip to content